DANIŞMANLIK

Mentor, dış ticaret ve gümrükleme alanında firmaların ihtiyacı olan her konuda; tecrübeli kadroları ve alt yapısı sayesinde danışmanlık hizmetleri sunabilmektedir.

Hizmet verilen danışmanlık alanlarımız şunlardır.

  • Dahilde İşleme İzin Belgesi

Mentor, bünyesinde yer alan Teşvik departmanı ile, firmalara Dahilde İşleme İzin Belgesi alımı, kapatılması, revizesi gibi tüm konularda danışmanlık hizmeti vermekte; Gümrük Müşavirliği hizmeti vermekte olduğu firmaların DİİB’lerini takip etmektedir.

Dahilde İşleme İzin Belgesi kullanan firmalar, belgelerine ilişkin tüm süreçleri ve raporları E-Mentor’dan takip edebilme imkanına sahiptirler.

  • Hariçte İşleme İzin Belgesi

Firmaların Hariçte İşleme İzin Belgesi alımları ve takibi konusunda yine bünyemizde yer alan teşvik departmanı sayesinde danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Hariçte İşleme İzin Belgesi kullanan firmalar da E-Mentor üzerinden süreçlerini izleyebilmektedirler.

  •  Yatırım Teşvik Belgesi

Yatırımcıların teşvik araçlarından sağlayacakları destek katkıları; Teşvik Sistemi, Genel Teşvik Uygulamaları, Bölgesel Teşvik Uygulamaları, Büyük Ölçekli Yatırımlar ve Stratejik Yatırımlar olup, dokuz farklı teşvik aracı ile değişen yatırım destek unsurlarına göre destekler çeşitlilik göstermektedir.

Mentor, firmaların ihtiyaç duyması halinde Yatırım Teşvik Belgesinin alımı aşamasından kapanmasına kadar olan tüm sürece yönelik danışmanlık hizmeti sunmaktadır.    

  • Teminat Danışmanlığı

Mentor, teminatların yatırılması, geri alınması gibi süreçleri, teminat departmanı aracılığı ile yürütürken, konusunda uzman kadroları sayesinde kusursuz bir hizmet sunarken, firmaların tüm bu süreci online sistemimizden takip etme imkanını da beraberinde sunmaktadır.

  •  Regülasyon Danışmanlığı (TSE, Tareks, DTS ve Tarım Bakanlığı İşlemleri)

Mentor, firmaların ithalatını gerçekleştirdiği ürün kategorisine bağlı olarak, TSE, DTS veya Tareks süreçlerini bizzat takip etmekte, onlar adına kurumlara başvuruları gerçekleştirmekte ve sonuçlandırmaktadır.

Bünyemizde yer alan regülasyon departmanının varlığı, konunun uzmanı olan kişilerin sadece bu alana odaklanmaları işlemlerin hızlı ve kusursuz sonuçlanmasını sağlamaktadır. Müşterilerimiz, E-Mentor aracılığı ile tüm süreçlerini online olarak takip edebilmektedirler.

 

MENTOR Gümrük Mobil Uygulamasını, Google Android marketlerinden İndirebilirsiniz.